"Συζητήθηκε το θέμα της έκδοσης άδειας άσκησης επαγγέλματος Ηλεκτρολόγου Μηχανικού σε παλαιούς αποφοίτους της πρόσφατα μετονομασθείσας Σχολής ΗΜΜΥ του Πολυτεχνείου Κρήτης οι οποίοι έχουν λάβει βεβαίωση ισοτιμίας & αντιστοιχίας από το Πανεπιστημιακό Ίδρυμα, μετά από παρακολούθηση των απαραίτητων μαθημάτων.
Ο κος Στασινός ανάφερε ότι θα συζητηθεί το θέμα στη Διοικούσα Επιτροπή του Τ.Ε.Ε., ώστε να δοθεί η δυνατότητα και στους παλαιούς αποφοίτους της Σχολής να λάβουν την άδεια άσκησης επαγγέλματος μετά την επιτυχή ολοκλήρωση των προβλεπόμενων εξετάσεων. Η απόφαση αυτή τελικά ελήφθη στη συνεδρίαση της Διοικούσας Επιτροπής του Τ.Ε.Ε. στις 01/08/2017."
Ολόκληρο το άρθρο εδώ.